Plnenie poisťovní v prípade teroristického útoku.

BC vyluka teroristicky utok

Teroristické útoky sa stupňujú nielen v USA, v Afrike či v Ázií, ale čoraz viac ich pribúda aj v Európe. Príkladom sú posledné útoky v Berlíne, kde 20.12.2016 na vianočných trhoch zaútočil terorista. Zmocnil sa kamióna a neskôr s ním vrazil do davu ľudí. Výsledkom bolo 12 mŕtvych a 48 zranených. Máme šťastie, že žijeme v malej krajine, v ktorej sa zatiaľ takéto hrozné veci nedejú. Nedá sa však hovoriť o nulovom riziku teroristického útoku ani  na našom území.  Veľa  Slovákov cestuje do zahraničia za prácou, kvôli štúdiu alebo na dovolenku. Pre nich je dôležité zabezpečiť sa voči tomuto globálnemu riziku.

Ako poisťovne pristupujú k poistnému plneniu v prípade teroristického útoku. Plní, či neplní poisťovňa jeho následky?

Poisťovne v poistných podmienkach terorizmus detailne nedefinujú. Možno aj preto, že neexistuje presná definícia terorizmu. Podľa wikipédie je terorizmus definovaný ako súhrn antihumánnych metód hrubého zastrašovania politických odporcov hrozbou sily a užitia rôznych foriem násilia. S výlukou na terorizmus sa stretneme vo všeobecných poistných podmienkach. Automaticky sú vylúčení priamy účastníci, ktorí sa zúčastnili teroristického útoku (teroristi). Rozdiel v poisťovniach je pri nepriamych účastníkoch, resp. obetiach teroristického útoku.

 

Z porovnania je vidieť, že 6 poisťovní kryje následky teroristického útoku. Poisťovňa METLIFE kryje tieto následky len v prípade rizika smrti. Ostatné poisťovne tieto následky nekryjú pri žiadnom z dojednaných rizík.

Výluka na terorizmus vrátane ostatných výluk, parametrov a bonusov sú započítané v najnovšom skóringu životného poistenia. Spýtajte sa našich finančných špecialistov a vyberte si z našej ponuky produktov, ktoré dosahujú najlepší pomer kvalita verzus cena.

upozornenie

Ing. Tomáš Kročian, produktový manažér

Broker Consulting, a.s.