Aktuality

OK Karta Broker Consulting Diners club

DINERS CLUB PURE +

inteligentna domacnost poistenie

Ani inteligentný domov nie je bez rizika

Rozhodli ste sa pre inteligentnú domácnosť? Možno vám začalo vŕtať v hlave, ako toto nadštandardné vybavenie vášho domu či bytu zohľadniť pri uzatváraní poistnej zmluvy. Ako si poradiť s touto otázkou a ako postupovať pri uzatváraní poistnej zmluvy? Odpovede  od Jany Ivaničovej - produktovej manažérky Broker Consulting, nájdete v článku..

kupa bytu uver

Aké sú možnosti financovania kúpy nehnuteľnosti?

Platíte  za prenájom a rozmýšľate o vlastnom bývaní. Chceli by ste si kúpiť byt približne za 100 000 €,  pričom Váš čistý mesačný príjem je asi 800 €. Banky síce lákajú klientov na nízke úrokové sadzby za hypotéky, zároveň však sprísnili podmienky na ich dosiahnutie. Aké sú možnosti financovania kúpy nehnuteľnosti? Prečítajte si v poradni Broker Consulting tentokrát so Zdenkom Batrlom.

chcete ziskat uver

Chcete získať úver? Pripravte si dobrý finančný vankúš.

Od marca tohto roka banky sprísnili podmienky na čerpanie úveru.Ku kľúčovým zmenám v oblasti hypotekárnych úverov patrí najmä obmedzenie poskytovaných finančných prostriedkov nad 80 i 90 percent LTV, čo je pomer výšky úveru a hodnoty zakladanej nehnuteľnosti. Znamená to, že stopercentné krytie svojej investície do bývania už môžete očakávať len veľmi ťažko.

Stránky